Skoči na glavno vsebino

Knjigice za slovenski vrtec v Trstu

V mesecu decembru smo prejeli prošnjo za pomoč. Občinski otroški vrtec »Modri delfin« iz Trsta vključuje otroke iz Trsta in okolice. Vzgojno-izobraževalno delo v skupinah poteka v slovenskem jeziku, na žalost pa Italija nima veliko posluha za potrebe slovenske manjšine, zato so se vzgojiteljice obrnile na našo šolo za pomoč. Zato smo v januarju za pomoč zaprosili vas, bralce spletne strani, učence šole, otroke iz vrtca, znance.

Odziv je bil neverjeten. Po oddanih obvestilih in objavi na Radiu 94, smo prejeli veliko klicev in elektronskih sporočil, prihajati pa so začele tudi knjigice. Z vašo pomočjo, za kar se vam iz srca zahvaljujemo, smo zbrali 150 knjig.
V petek, 14. 3. 2014, smo knjigice odpeljali v Trst. V vrtcu Modri delfin so nas prijazno sprejeli, otroci so nam deklamirali pesmico o zvončku, ogledali smo si njihove prostore, ter se pogovorili z vzgojiteljicama. Sklenili smo, da bomo sodelovanje nadaljevali, zato v juniju načrtujemo druženje z našimi otroki iz vrtca.
V dar pa smo prejeli čudovito drevo – oljko.

Iskrena hvala še enkrat vsem za pomoč!

(Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost