Skoči na glavno vsebino

O kralju, ki ni maral pospravljati

Devetošolke z Osnovne šole Košana so v četrtek, 27. 3. 2014, nastopile na Območnem srečanju otroških gledaliških skupin 2014. Srečanje, ki ga organizira Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, je potekalo v Kulturnem domu Postojna. Predstavile so se z igrico O kralju, ki ni maral pospravljati.

Igrica je priredba po istoimenski pravljici slovenske avtorice Nine Mav Horvat in ima vzgojno noto. Je poučna zgodba o malem kralju, ki je pravzaprav navaden razvajen deček. Neprestano samo ukazuje in razmetava igrače in vsi morajo pospravljati za njim. Okrog njega se dan in noč vrtijo: služabnica – Larisa Glažar, crkljalka – Patricija Štemberger, sobarica – Klavdija Dolgan in kuhar – Veronika Đekanović. V vlogo kralja pa se je vživela Nika Samsa. Dekleta so se dobro odrezala in pogumno nastopila na velikem odru.

Na mednarodni dan knjig za otroke, 2. aprila, pa so se predstavile še učencem razredne stopnje, ki so jih nagradili z nasmehom in bučnim aplavzom.

Mentorica Anita Nedeljkovič Andlovic

(Skupno 260 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost