Skoči na glavno vsebino

Gozd in podnebne spremembe – predavanje z delavnico

V petek, 27. 3. 2015, nas je obiskal Bogdan Magajna iz Kraško gozdarskega društva Sežana. Za vse zainteresirane učence je pripravil predavanje in delavnice. Učenci so izvedeli, kakšna je poraščenost zemlje z gozdovi, kje jih je največ in kje najmanj.

Izvedeli smo, kakšna je zgodovina gozdov v našem območju, katere vrste prevladujejo in kako zanje skrbimo. Pogovorili so se tudi o podnebnih spremembah in njihovem učinku na drevesa in druge rastline v gozdu. Predavanje je bilo zanimivo, ampak pravi užitek so bile delavnice, pri katerih so se učenci razdelili v manjše skupine in preizkušali svoje znanje.
Ugotoviti so morali, kateri škodljivci so povzročili škodo na vejah, ki so jih imeli pred seboj, določiti trdoto različnega lesa, prepoznavati zvoke različnih živali ter še veliko drugega. Predavanje in delavnice so bile zanimive in poučne, vsekakor vsi udeleženci zdaj nekoliko drugače razumejo gozd in bitja v njem.

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost