Skoči na glavno vsebino

Evakuacijska vaja 2015

Dne 23. 10. 2015 smo na Osnovni šoli Košana ter v Vrtcu Košana izpeljali evakuacijsko vajo. Zagorelo je v učilnici tehnike in tehnologije. Gasilci so poskrbeli tudi za dim.

Učenci in otroci o evakuacijski vaji niso bili obveščeni, zato so reagirali spontano. Ker se je dim razširil po hodniku, so učenci 8. in 9. razreda, ki so bili v najbližji učilnici, prostor zapustili kar skozi okno. Vsak učitelj je bil odgovoren za svoj razred. Učitelje, ki so imeli takrat prosto uro, smo razporedili v vrtec, kjer so vzgojiteljicam pomagali z evakuacijo otrok. Vsi udeleženci smo se nato zbrali na igrišču za šolo. Ravnateljica je poklicala 112 in jim sporočila, da gre le za vajo. Otroci so si nato lahko ogledali postopek gašenja, gasilska vozila ter reševalno akcijo ponesrečenca, ki prostora ni mogel zapustiti. To vlogo je v ta namen odigrala ena od učiteljic. Evakuacijska vaja je bila uspešno izvedena.

Zapisnik napisala:

Lina Faletič

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost