Skoči na glavno vsebino

Energija- tehniški dan

17. maja 2016 smo učitelji na šoli za učence od 5. do 9. razreda pripravili tehniški dan na temo energija. Učenci so se z energijo spoznavali multidisciplinarno, tako da je vsak od učiteljev ta pojem obravnaval s svojega vidika. Izhodišča so spoznavanje energije kot pojava v naravi, viri in proizvodnja (klasični in alternativni viri) ter izkoriščanje in varčna raba energije. Potekal je v obliki delavnic oziroma na ta način, da so učenci pri dejavnostih aktivni. Z učiteljico Alenko so izvajali fizikalne eksperimente oziroma poskuse z energetsko hiško, učiteljica Urška je z učenci izdelovala preproste naprave in preizkušala njihovo delovanje. Izdelovali so sesalec, katapult, hidravlično dvigalno napravo in raketo na zračni pogon. Učitelj športne vzgoje Matjaž je z učenci raziskoval  energijo v hrani, v povezavi z športno aktivnostjo. Z energijo so se ukvarjali tudi po angleško, z učiteljico Ano so spoznavali angleške pojme, povezanih z pojmom pridobivanja energije in njene uporabe v vsakdanjem življenju (elektrarne, alternativni viri, energetsko varčne hiše in izdelki…), Katarina Weber pa je z devetošolkami spoznavala italijanske pojme, povezanih z pojmom energije. Učiteljica Anita je skupaj s sodelujočimi učenci razmišljala o učinkoviti rabi energije. Učiteljica Antonija je vodila izdelavo briketov za kurjavo iz starega papirja in prahu žagovine. Ob zaključku so učenci vse izdelke, ki jih ni bilo malo, z učiteljico Katjo razstavili na panoju pred knjižnico.

 

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost