Skoči na glavno vsebino

Devotošolci spoznavajo moderno

Moderna je književno obdobje, ki je v slovenski književnosti predstavljalo velik preobrat v načinu razmišljanja in pesnjenja. Takrat mladi modernistični pesniki, med njimi tudi Dragotin Kette, so v slovensko književnost vnesli svobodni verz. Pri obravnavi te snovi pri slovenščini se vedno spomnimo tudi učitelja Filipa Keteja – očeta pesnika Dragotina Ketteja. Filip Kete, ki je bil v Košani nadučitelj, je na košanskem pokopališču pokopan. Ob obravnavi Dragotinovega življenjepisa obiščemo grob pokojnega očeta Filipa in na njem prebiramo Dragotinove pesmi. To so devetošolci storili v petek, 24. marca 2017, skupaj z učiteljico slovenščine Anito Nedeljkovič Andlovic.

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost