Skoči na glavno vsebino

Metuljčki na pohodu

V ponedeljek, 29. 5. 2017, smo se popoldne otroci skupine Metuljčki in njihovi starši odpravili na pohod do Petelinjskega jezera. Zbrali smo se v Slovenski vasi pri Muzeju presihajočih jezer. Pot nas je vodila mimo pašnikov do jezera, od koder se nam je razprostiral čudovit razgled na Krpanovo trojico. Pri jezeru  smo imeli krajši počitek. Sledile so štafetne igre, pri katerih smo prenašali vreče soli in jahali Krpanovo kobilico.

Medtem, ko smo se vračali nazaj proti izhodišču, smo srečali Martina Krpana. Povedal nam je, da išče svojo kobilico, mi pa smo mu vrnili žakelj, ki smo ga našli ob poti. Otroci so bili radovedni, kaj je bilo v žaklju, zato nam je Martin Krpan tudi pokazal in nas obdaril z mošnjički soli, mi pa smo mu v zahvalo zapeli pesmico.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost