Skoči na glavno vsebino

PREKLIC – OBVESTILO o obveznem ukrepu prekuhavanju pitne vode v prehrambne namene

Postojna, 12. 06. 2017            

O B V E S T I L O

O preklicu ukrepa prekuhavanje pitne vode za celotno Košansko dolino

 

Kovod Postojna, d.o.o. obvešča uporabnike pitne vode v naseljih Kal, Neverke, Dolnja Košana, Gornja Košana Volče, Čepno, Buje, Velika Pristav, Šmihel, Narin, Nadanje selo, Mala Pristava, Nova Sušica in Stara Sušica, da je voda zdravstveno ustrezna, zato je ni potrebno več prekuhavati.

 

Uporabnikom priporočamo, da pred uporabo pitne vode, izperejo hišno vodovodno omrežje. Čas izpiranja naj znaša najmanj 15 min, po možnosti naj se izpira v sunkih s turbulentnim tokom.

 

Hvala za razumevanje

Postojna, 08.06.2017            

Kovod Postojna, d.o.o. obvešča uporabnike pitne vode v naseljih Hrastje, Kal, Neverke, Dolnja Košana, Gornja Košana, Volče, Čepno, Buje, Velika Pristava, Šmihel, Narin, Nadanje selo, Mala Pristava, Nova Sušica, Stara Sušica, da je potrebno vodo za prehrambne namene prekuhavati, zaradi poškodbe na vodovodnem omrežju.

Pred prekuhavanjem je potrebno odstraniti večino delcev, to dosežemo z usedanjem in nato filtriranjem skozi več plasti, najbolje prelikane tkanine ali skozi papirnat filter (npr. pivnik, filter za kavo).

Ko voda zavre, naj burno vre še 3 minute. Tako pripravljeno vodo hranite v hladilniku v isti posodi, kot ste jo prekuhavali, uporabljate jo lahko 24 ur, izjemoma do 48 ur.

Navodilo za prekuhavanje vode je v celoti objavljeno na spletni strani www.kovodpostojna.si. Dodatne informacije dobite na  telefon 05/7000-780 ali 041/310-070.

Ukrep prekuhavanja pitne vode velja do preklica.

Prosimo za razumevanje.

 

KOVOD Postojna, d.o.o.

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost