Skoči na glavno vsebino

Zaključek natečaja Naredimo drugače!

Učenci 1. razreda so na natečaju Naredimo drugače! dosegli 3. mesto, s tem pa pridobili nagrado – obisk Rakovega Škocjana in vožnjo z lojtrnikom.

Na izlet smo odšli v sredo, 20. 6. 2018. Organizatorji so poskrbeli za vse, mi pa smo samo uživali v odkrivanju skritih lepot naše Slovenije. Ta dan smo si v Rakovem Škocjanu ogledali ostanke cerkvice sv. Kancijana. Na razgledni točki smo videli reko Rak, kako izginja v Tkalco jamo, nato smo odšli pod veliki in mali naravni most. Od tam smo se spustili v sistem udornih jam – Zelških jam. Sledila je vožnja z lojtrnikom do kmetije Levar v Dolenjem jezeru. Poslovili smo se od prijaznega furmana in odšli nazaj proti Košani.

Ni potrebno iti daleč, da se duša napolni z lepoto. V naši bližini se skrivajo naravni biseri in poletje je pravi čas za odkrivanje. Naj vam bodo slike z izleta v spodbudo, da te prelepe kotičke obiščete tudi vi.

Mojca Žnidaršič

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost