Skoči na glavno vsebino

Vabilo na planinski izlet

PLANINSKO DRUŠTVO POSTOJNA VABI NA IZLET:

PECA (2125 m)

Letošnje barve jeseni bomo opazovali na Koroškem. Na meji med Slovenijo in Avstrijo stoji najvzhodnejši dvatisočak Kordeževa glava, ki je najvišji vrh Pece in nam nudi čudovite razglede, kamor koli nam seže pogled. Peca, podolgovata gora, ki je prepredena z rovi nekdanjih rudnikov svinca in cinka, pa naj bi nudila zavetje tudi dobrosrčnemu Kralju Matjažu.

Dvodnevni izlet je namenjen tako mlajšim kot tudi starejšim planinkam in planincem. Tokrat bo naše izhodišče v dolini Tople, ki je zavarovana kot krajinski park, izpred opuščenega rudnika v Topli. Z najmlajšimi se bomo povzpeli na najvišji vrh Pece, Kordeževo glavo in obiskali votlino Kralja Matjaža. Odrasli bodo pot nadaljevali po grebenu do Knipsovega sedla, čez Končnikov vrh in Bistriško špico do Veške kope in obratno. Dan bomo zaključili v Domu na Peci, kjer bomo prenočili. Drugi dan se bomo skupaj spustili do izhodišča v Topli in se z avtobusom odpeljali do Mežice. Tu pa nas čaka prečudoviti svet podzemlja Pece …

KDAJ: 6.10.2018 in 7.10.2018

ODHOD: 6.10.2018 iz Pivke ob 6.00 uri (avtobusna postaja pri Krpanovem domu) in iz Postojne ob 6.15 uri (parkirišče pred Primorko)

POVRATEK: v nedeljo 7.10.2018 v popoldanskih urah

TEŽAVNOST: delno zahtevno (dvodnevna tura), primerno za otroke od 3. razreda dalje in odrasle. Prvi dan bomo z otroki hodili 4-5 ur, tura za odrasle bo trajala 6-7 ur.

POTREBA OPREMA: Planinska izkaznica z veljavno nalepko za leto 2018, rjuha za spanje v koči (ali doplačilo za izposojo rjuhe), primeren nahrbtnik, planinski čevlji, dovolj toplih oblačil, rezervna oblačila, rezervne nogavice, kapa, šal in rokavice, prva pomoč, pelerina (dežni plašč), svetilka.

HRANA IN PIJAČA: v koči imamo večerjo in naslednji dan zajtrk, iz nahrbtnika je potrebno imeti malico za dva dni in vsaj 1,5 l vode.

CENA: 40 EUR odrasli in 35 EUR otroci (cena se lahko spremeni glede na število udeležencev)

VODJI: Nika Čuk (040-173-239) in Valentina Posega (041-743-363)

PRIJAVE: sprejema najkasneje do četrtka, 4.10.2018, do 12.00 ure, Nika Čuk na telefonsko številko  040-173-239 ali elektronski naslov nikacuk1995@gmail.com

ŠTEVILO MEST JE OMEJENO!!

 

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost