Skoči na glavno vsebino

Projekt P.E.S.C.A

 
Naša šola se v tem šolskem letu vključuje v projekt P.E.S.C.A, ki je zelo povezan z ozaveščanjem o pomenu zdrave prehrane. V projektu sodeluje slovenija in Italija. Več o projektu: http://pesca-foodeducation.racine.ra.it/sl/

Namen projekta je v prehrano slovenskih in italijanskih otrok poskusno uvesti več lokalno pridelanih prehrambenih izdelkov ter doseči, da bi otroci bolje sprejemali zdrave lokalne tradicionalne jedi. V projektu bodo otroci vsak mesec okušali šest različnih tradicionalnih jedi ter občasno sodelovali v delavnicah, kjer bodo urili svojih pet čutov, da se bodo bolje zavedali občutkov ob okušanju posamezne jedi ter jih znali opisati. Predstavljen jim bo izvor jedi in kako se pridelujejo živila, ki jedi sestavljajo . Razloženo jim bo, kako na dojemanje in zavračanje hrane vplivajo predsodki.

Tradicionalne jedi, ki jih bomo preizkušali v okviru projekta P.E.S.C.A pa so: (KLIKNI NA JED ZA RECEPT IN SLIKO)

JOTA S KISLO REPO
ZMLETA POSTRV PEČENA V PEČICI S KROMPIRJEM IN Z ROŽMARINOM
PASSATELLI V JUHI
PEČENA AJDOVA KAŠA S SKUTO IN Z JABOLKI
BUČNA MINEŠTRA
TELEČJA OBARA Z ZELENJAVO

Upamo, da bo tudi sodelovanje v tem projektu dobro vplivalo na naše zdravo prehranjevanje.

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost