Skoči na glavno vsebino

Ogled kotlovnice na šoli

Dan pred zaključkom šolskega leta so trije fantje, petošolci Vid Kovač, Aleš Dolgan in Tjaž Dolgan, ki že dve leti obiskujejo energetski krožek, postali vodiči po šolski kotlovnici, ki smo jo čisto novo dobili približno tri leta nazaj v okviru projekta Obnovljivi viri energije v primorskih občinah. Kot izvajalska agencija je projekt vodila Goriška lokalna energetska agencija – GOLEA.

Fantje so se predhodno na vodenje dobro pripravili skupaj s hišnikom Martinom Urbančičem in mentorico krožka Urško Tušar. Začeli so s prvošolci in naprej vodili vse ostale razrede, spremljali so jih učenci fotografi Neja Samsa, Nika Zadnik in Blaž Papež. Vsak obisk, ki je trajal približno dvajset minut, so zaključili z energetskim nasvetom, ki ga lahko upoštevajo in izvajajo vsi učenci in ki pripomore k zmanjšanju škodljivih vplivov na okolje, z njegovim upoštevanjem pa tudi privarčujemo. Njihove razlage so iz ogleda v ogled postajale bolj obsežne, strokovne in nazorne, pa tudi vzgojne, za kar se jim zahvaljujemo vsi, ki smo jih bili deležni. Postali so pravi mali energetski svetovalci.

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost