Skoči na glavno vsebino

Obeležitev kulturnega praznika

Zakorakali smo  v februar – mesec kulture. Tudi na Osnovni šoli Košana smo obeležili slovenski kulturni praznik, in sicer v ponedeljek, 6. 2. 2017. Ponovno so se izkazali naši učenci in s prijetnimi nastopi  popestrili dogajanje na šoli. Obeležitev smo pričeli s himnično kitico Zdravljice, ki jo je zapel mladinski pevski zbor. Nastopili so še učenci, ki igrajo različna glasbila: Jaka Šajn, Danijel Kaluža, Tian Jagodnik in Miha Morelj na harmoniki, Blaž Sušelj in Mitja Volk pa sta zaigrala na klavir. Prvo- in drugošolci so nas razveselili z dramatizacijo pravljice o Mojci Pokraculji, tretje- in četrtošolci pa s pravljicama o človeški ribici, ki so ju sami napisali. Janko Želko je zelo doživeto deklamiral pesem Toneta Pavčka, osmi in deveti razred pa Prešernovo pesem Povodni mož. Prireditev so povezovali sedmošolci, ki obiskujejo gledališki klub: Neli Morelj, Pia Psener, Vid Kovač, Lana Biščak in Gašper Zucconi.

 

(Skupno 339 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost