Skoči na glavno vsebino

Kolesarski izpit 2018

V ponedeljek, 18. 6. 2018, je za petošolce napočil pomemben dan. Čakalo jih je opravljanje kolesarskega izpita. To je pomembna stvar, saj jim ta dokument omogoča vstop v pravi promet, med kolesarje, motoriste, avtomobile. In to ni hec.

Med usposabljanjem s teorijo, s spretnostnim poligonom in veliko pogovora, so se veliko naučili in spoznali, da kolesarjenje prinaša s sabo veliko nevarnosti in tveganj. Pred opravljanjem samega izpita, smo se po trasi najprej sprehodili. Med potjo smo opozorili na nevarnosti in potrebno pozornost na posameznem odseku. Policist Urban nam je povedat tudi nekaj modrih besed o prometni varnosti kolesarjev.

Sledila je priprava in izpit.

Vsi učenci so izpit uspešno opravili in veselje je bilo neizmerno. Na fotografijah pa lahko vidite, da bi glede parkiranja morali usposobiti še mnoge odrasle.

Dragi vozniki! Učenci vas prosimo, da vozite pametno in pazite na ostale udeležence v prometu!

 

(Skupno 156 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost