3. športni dan – Zero Waste

V četrtek, 4. 4. 2024, so se učenci od 1. do 4. razreda udeležili dogodka Zero Waste v Pivki. V uvodu so nas ravnateljica Osnovne šole Pivka, gospa Nadja Černetič in podžupanja Občine Pivka, gospa Majda Godina ter predsednik Plazma Športnih iger mladih v Sloveniji, gospod Tevž Korent, prijazno pozdravili in nagovorili. Projekt Zero Waste – Bodi del igre, varuj naš planet, je bil zastavljen trajnostno, saj je vzpodbujal trajnostno življenje. V izobraževalnem delu so organizatorji predstavili pomen ravnanja z odpadki in varovanja okolja, v katerem živimo. Kasneje so se učenci preizkusili na »ŠIM« poligonu, katerega se je udeležilo kar 46 skupin učencev. Na poligonu so sodelovali učenci Osnovne šole Pivka, učenci osnovne šole Prestranek in Osnovne šole Košana. Cilj projekta je ustvariti trajnostno prihodnost preko športa in igre. Projekt je bil prvič izveden v Sloveniji, zato smo izjemno hvaležni za povabilo.