Skoči na glavno vsebino

OVE in URE dan

sdr

V torek, 23. maja 2023, so učenci od 6. do 9. razreda odšli v Novo Gorico, kjer je GOLEA – Goriška Lokalna Energetska Agencija, organizirala dan obnovljivih virov energije (OVE) in učinkovite rabe energije (URE). Potekal je pred stavbo SNG Nova Gorica, udeležilo se ga je 250 šolarjev iz primorskih osnovnih šol. Na stojnicah so se naši učenci, razdeljeni v dve skupini, seznanjali z obnovljivimi viri energije – soncem, vetrom, biomaso in vodo, ter načini, kako jih lahko učinkovito uporabimo za pridobivanje energije. Spoznavali so tudi delovanje toplotne črpalke, učinke izolacije stavb, in se preizkušali v proizvajanju električne energije s poganjanjem kolesa. Na vsaki stojnici so jim dijaki srednje tehniške šole predstavili določeno temo, potem pa so odgovarjali na vprašanja, ki so jih na koncu oddali in se potegovali za zmago v kvizu. Kljub temu, da je niso dosegli, so spoznali, videli in slišali veliko novih stvari, mimogrede pokukali na stojnice Festivala obrti in podjetništva, se posladkali s sladoledom, zabavali na igrišču in doživeli lep topel sončen dan v Novi Gorici.

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost