Skoči na glavno vsebino

Projekt Jabolko za nasmeh – zasaditev drevja

Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica je bil s projektom “Jabolko za nasmeh” uspešen na javnem razpisu Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano za sofinanciranje projektov promocije kmetijskih in živilskih proizvodov 2014-2015.

V okviru tega projekta, hkrati pa tudi preko projektov Popestrimo šolo (Kmetijski krožek) in Erasmus+ KA2 (dejavnost Zasaditev drevja) smo v četrtek, 16. 4. 2015, v okolici šole sadili sadno drevje in grmovnice.
Zasadili smo jablane, hruške, eno figo in kaki, tri češnje in celo vrsto malin in špargljev. Pod budnim očesom kmetijskega svetovalca in sadjarskega strokovnjaka Mirana Sotlarja in koordinatorice projekta Darje Zadnik so učenci cele šole pomagali pri saditvi. Tako bodo tudi prihodnji rodovi občudovali in uživali sadove te mlade generacije.

Ob koncu so učenci mladi češnji zapeli pesem – “tisto o fažolu”.

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost