Skoči na glavno vsebino

Udeležba strokovnih delavcev OŠ Košana na izobraževanju v tujini

Osnovna šola Košana je vključena v projekt Erasmus +, ki je namenjen izobraževanju strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju v tujini in je financiran iz sredstev Evropske unije. V času od 12. do 19. aprila sta se tako ravnateljica Neva Brce in učiteljica likovne umetnosti ter tehnike in tehnologije Urška Tušar udeležili izobraževanja v Italiji.

Izkušnja je bila izjemna predvsem pa zelo poučna za pripravo inovativne učilnice na šoli. Učitelji iz cele Evropske unije so se tako, podobno kot njihovi učenci v šoli, pridno učili ter pridobivali različne spretnosti predvsem na področju uporabe IKT tehnologije pri učenju in poučevanju. Ustvarjali so učna okolja, s katerimi bi lahko z učenci interaktivno sodelovali v vseh fazah učenja, od preverjanja predznanja, pridobivanja novega znanja in utrjevanja. Spoznali so različna multimedijska orodja in aplikacije, ki jih bodo vključevali v pouk na učencem zanimive načine, saj je uporaba IKT tehnologije del njihovega vsakdana. Program je bil odlično zasnovan in zelo zahteven. Učitelji so se izobraževali vsak dan od 9.00 do 17.00, nato pa se družili in pilili svoje znanje iz tujih jezikov, se povezovali in izmenjevali primere dobrih praks na različnih šolah v različnih državah. Naši udeleženki sta prišli nazaj polni novih vtisov in poznanstev, predvsem pa delovne vneme, da vse naučeno prenesejo na sodelavce ter v čim krajšem času uporabijo v razredu.

(Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost