Skoči na glavno vsebino

Obisk knjižnice in razstave v Pivki

V ponedeljek, 18. 4. 2016, so učenci od 5. do 9. razreda OŠ Košana obiskali Pivko. Učenci 7. in 8. razreda so obiskali pivško knjižnico, kjer so v okviru projekta Rastem s knjigo spoznavali zgodovino knjižnice in njeno delovanje.

Sedmošolci so tudi prejeli knjigo, ki jo kot spodbudo branju podarjata Ministrstvo za kulturo ter Ministrstvo za šolstvo. Ostali učenci so čas izkoristili drugače in se podali v Hišo kulture. Ogledali so si trenutno razstavo iz sodobne umetnosti Kokoš in jajce ter grafično delavnico. Sledil je skupni ogled brazilskega animiranega filma Deček in svet v Krpanovem domu. Film je učencem ponudil drugačen pogled na svet. Presenetil jih je, saj je bil povsem drugačen film, kot so jih navajeni gledati. Prikazano je bilo nasprotje med podeželjem, kjer življenje teče mirno in brez večjih pretresov, ter mestom, v katerem velja zakon potrošništva, medijev, industralizacije, posledično pa tehnološki napredek in hkrati izkoriščanje delavcev. Kontrast so poudarile barve – podeželje kot živopisan svet barv in mesto s svojo črnino in sivino. Vse pa je bilo prikazano skozi oči dečka, ki se s podeželja odpravi v mesto in si pridobi različne izkušnje. Poseben pečat je filmu dala tudi svojevrstna glasba, zlasti zvok flavte. Po ogledu filma so bili učenci deležni vodenega pogovora, v katerem so izražali mnenje o posameznih prizorih v filmu. Pogovor je vodila uslužbenka ljubljanskega Kinodvora, ki so za nas tudi pripravili ogled omenjenega filma.

Anita Nedeljkovič Andlovic

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost