Izmenjava knjig in igrač

V torek, 11. aprila 2023, je na naši šoli potekala izmenjava knjig in igrač. Mesec april je tradicionalno povezan s knjigami, zato smo se odločili izvesti akcijo v tem mesecu. 2. aprila namreč praznujemo Mednarodni dan knjig za otroke, 23. aprila pa Svetovni dan knjige.

Učenci so si najprej v matičnih razredih izmenjevali prinesene igrače in knjige. Ko so si s sošolci izmenjali tisto, kar so želeli, so se odpravili še v druga dva oddelka, kjer so imeli možnost dodatne izmenjave. Ob koncu so bili učenci zelo zadovoljni, saj so s tem, ko so se odrekli stari knjigi in igrači, dobili v zameno drugo, novo in zanimivo.

Z akcijo smo želeli spodbuditi ponovno rabo igrač in knjig ter pomagati pri okoljskem ozaveščanju, saj lahko vsak od nas naredi nekaj za čistejše okolje in prijaznejšo družbo.

Učitelj: Matjaž Kešanski