Skoči na glavno vsebino

Najmnožičnejši otroški tek – “Otroci tečejo”

V petek, 10. aprila, smo se na naši šoli odzvali povabilu Združenja športnih zvez in Atletske zveze Slovenije, ki so nas povabili na poseben dogodek, ki je bil namenjen promociji športa, teka in gibanja.

Tek sodi med osnovne gibalne dejavnosti in je osnova za veliko večino športnih aktivnosti. Zaradi lahke dostopnosti, je bil eden glavnih ciljev, da se čim večje število prebivalstva redno ukvarja s tekom ali s katerim drugim športom.

Tako v šoli kot tudi v vrtcu smo z veseljem sprejeli izziv in se v petek, po različnih kategorijah, pomerili v teku na 100 metrov, ki je potekal kar na zunanjem nogometnem igrišču. Kot zanimivost so učenci starejše skupine podaljšanega bivanja izdelali plakat o teku, ki so ga razstavili na cilju tekaške proge. Otroci iz vrtca in učenci so z veseljem pretekli primerno razdaljo ter na koncu prejeli zasluženo priznanje.

Še nekaj statistike: skupno so tekli 103 otroci; od tega 37 otrok iz vrtca, 66 iz šole.

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost